Open Coding & Robotics Day

Organized by:

Albanian ICT Academy, Shkolla e Kuqe

Contact email:

albanianictacademy@gmail.com

Happening at:
Rruga Thanas Ziko 63, Tirana, Albania

From četrtek, oktober 12, 2017 at 11:00 to četrtek, oktober 12, 2017 at 13:00

Description:

Albanian ICT Academy në kuadër të Code Week organizon në Shkollën e Kuqe "Open Coding & Robotics Day". Ditën e enjte më datë 12 Tetor, Albanian ICT Academy vazhdon të punojmë me fëmijët në një nga mega-eventet për të renditur Shqipërinë si pjesë e edukimit të fëmijëve në kodim dhe robotikë.
Albanian ICT Academy ofron metodat më inovatore të edukimit në fushën e Teknologjisë së Informacionit. Misioni ynë është të sjellim inovacion në edukimin e fëmijëve e të rinjve si dhe të zhvillojmë njohuritë e të rrisim kapacitetet në fushën e teknologjisë dhe shkencave kompjuterike në Shqipëri! Keni dëshirë të programoni lojra dhe të krijoni robotë me teknologjitë më të fundit dhe trjanues profesionistë?
Gjithçka është gati! Na duheni vetëm ju!

More information:

https://www.facebook.com/pg/albanianictacademy/photos/?ref=page_internal

This event is for:

Elementary school students

Main themes:

Robotics, Mobile app development, Game design

Tags:

Code, AlbanianCodeWeek, AlbanianICTAcademy, Robotics

Share the event:
Open Coding & Robotics Day Cover Image
October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112 131415
16171819202122
23242526272829
3031